دانلود پرسشنامه بررسی ارزشها

دانلود دانلود پرسشنامه بررسی ارزشها

فایل قابل ویرایش دانلود پرسشنامه بررسی ارزشها , ورد دانلود پرسشنامه بررسی ارزشها


دانلود پرسشنامه بررسی ارزشها

دانلود پرسشنامه بررسی ارزشها

دانلود-پرسشنامه-بررسی-ارزشها

دانلود پرسشنامه بررسی ارزشها

فرمت فایل : word  

تعداد صفحات فایل : 23 صفحه

مختصری از شرح

راهنمای مقدماتی آزمون بررسی ارزشها تهیه کنندگان

این آزمون به منظور ارزیابی اهمیت نقش نسبی شش ارزش یا انگیزه اساسی در زندگی یک فرد تهیه شده است . این شش ارزش مبتنی بر سنخ بندی آدمیان بنا به نظر ادوارد اشپرانگر فیلسوف آلمانی است. این شش ارزش عبارتند از :
نظری ، اقتصادی ، زیبا گرا،اجتماعی، سیاسی و مذهبی .البته در این طبقه بندی گرایشهایی مثل لذت جویی مورد توجه قرار نگرفته است.ذیلاً هر یک ازسنخ ها به کوتاهی تعریف می شود.
سنخ نظری : گرایش اصلی این سنخ حقیقت جویی است . چنین فردی یک نگرش شناختی دارد و در جستجوی همانندیها و تفاوتهاست و به جای آنکه به زیبایی یا فایدۀ عملی اشیاء توجه کند ، فقط به مشاهده و استدلال عنایت دارد . علائق این فرد جنبه تجربی ، انتقادی و فرد گرایی دارند و ناچار فردی است اهل اندیشه و چه بسا که یک دانشمند یا فیلسوف است. دانش و معرفت و سازمان دادن به آنها تنها این هدف این سنخ است .
سنخ اقتصادی : این سنخ به طورعمده به سودمندی اشیاء توجه دارد. چنین علاقه ای که در اصل ا ز نیازمندیهای بدنی ( صیانت ذات ) سرچشمه می گیرد.بعدها در فعالیتهای عملی مانند داد و ستد، تولید ،بازاریابی ،مصرف کالا ، اعتبار مالی و گرد آوری ثروت تجلی می کند. چنین فردی به جنبه های عملی وسودمند می نگرد و فی المثل می خواهد که آموزش و پرورش نتایج ملموس و عملی داشته باشد و برای دانشی که در عمل به کار نیاید ارزشی قائل نیست : همین طور هم علم را به خاطر تکنولوژی می خواهد و هنر و زیبایی را تا آنجا طالب است که درخدمت سوداگری باشد و غالباً تجمل را با زیبایی اشتباه می کند. در روابطش بامردم بیشتر به فکر ثروت است تا قدرت یا خدمت.

دانلود فایل

توضیحات مختصر در مورد دانلود پرسشنامه بررسی ارزشها

 

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

 

دانلود دانلود پرسشنامه بررسی ارزشها , سایت دانلود پرسشنامه بررسی ارزشها , خرید دانلود پرسشنامه بررسی ارزشها , دانلود رایگان دانلود پرسشنامه بررسی ارزشها , فایل دانلود پرسشنامه بررسی ارزشها

Author: mp3-sound.ir