دانلود پاورپوینت سیاست سرمایه در گردش

دانلود ppt سیاست سرمایه در گردش

فایل قابل ویرایش ppt سیاست سرمایه در گردش , ورد ppt سیاست سرمایه در گردش


ppt سیاست سرمایه در گردش

ppt سیاست سرمایه در گردش

دانلود-پاورپوینت-سیاست-سرمایه-در-گردش

دانلود پاورپوینت سیاست سرمایه در گردش

فرمت فایل: پاورپوینت pptx

تعداد اسلایدها: 53 اسلاید

حجم فایل: 372 کیلوبایت

ماهیت سرمایه در گردش:
سرمایه در گردش یک شرکت مجموعه مبالغی است که در داراییهای جاری سرمایگذاری میشود. اگر بدهیهای جاری از داراییهای جاری یک شرکت کسر گردد سرمایه در گردش خالص به دست می آید.
مدیریت سرمایه در گردش عبارت است از تعیین حجم و ترکیب منابع و مصارف سرمایه در گردش به نحوی که ثروت سهامداران افزایش یابد.

چرخش وجه نقدر
تولید کالا مستلزم مصرف سرمایه در گردش است . شرکتها برای تولید کالا مجبورند ابتدا مواد اولیه بخرند سپس آنها را تغییر شکل داده بصورت کالای ساخته شده درآورند.
آنگاه با فروش موجودی کالای ساخته شده حسابهای دریافتنی دریافتنی یا اسناد دریافتنی افزایش می یابد و با وصول مطالبات دوره گردش وجه نقد به پایان میرسد .
چرخش وجه نقد از زمانی که شرکت بابت مواد اولیه پول پرداخت میکند شروع میشود و تا هنگامی که مطالبات ناشی از فروش کالا را دریافت می کند ادامه میابد .
طول دوره گردش وجه نقد به شیوه زیر محاسبه میشود :
متوسط دوره ای که پول بصورت موجودی کالاست به اضافه متوسط زمان وصول مطالبات منهای مهلت پرداخت حسابهای پرداختنی .

فروش و سرمایه در گردش شرکت

فروش واقعی و پیش بینی شده شرکت بر مقدار سرمایه در گردشی که شرکت به مصرف می رساند (ومجبور است آن را تامین کند ) اثر بسیار شدیدی دارد . فروش شرکت بر حجم داراییهای جاری و بدهییهای جاری اثر مستقیمی دارد و باعث میشود که این اقلام خود به خود افزایش یابد ، برای مثال خریدها به صورت موجودی کالا و حسابهای پرداختنی در می آید ، فروش باعث ایجاد وجه نقد و حسابهای دریافتنی می گردد و تقاضاهای فصلی یا غیر منتظره ، گهگاه باعث میشوند که شرکت از وامهای کوتاه مدت استفاده نماید.

اهمیت مدیریت سرمایه در گردش

دانلود فایل

توضیحات مختصر در مورد ppt سیاست سرمایه در گردش

 

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

 

دانلود ppt سیاست سرمایه در گردش , سایت ppt سیاست سرمایه در گردش , خرید ppt سیاست سرمایه در گردش , دانلود رایگان ppt سیاست سرمایه در گردش , فایل ppt سیاست سرمایه در گردش

Author: mp3-sound.ir