دانلود پاورپوینت جریان سلفی گری معاصر

دانلود ppt جریان سلفی گری معاصر

فایل قابل ویرایش ppt جریان سلفی گری معاصر , ورد ppt جریان سلفی گری معاصر

      ppt جریان سلفی گری معاصر ,دانلود رایگان دانلود پاورپوینت جریان سلفی گری معاصر ,خرید دانلود پاورپوینت جریان سلفی گری معاصر , دانلود پاورپوینت جریان سلفی گری معاصر , جریان سلفی گری معاصر

توضیحات مختصر در مورد ppt جریان سلفی گری معاصر

ppt جریان سلفی گری معاصر

دانلود-پاورپوینت-جریان-سلفی-گری-معاصرppt جریان سلفی گری معاصر ، 105 اسلاید آموزشی ویژه شما معلم آموزان گرامی به صورت دانلود پاورپوینت قابل ویرایش با تخفیف ویژه از وبسایت قابل دانلود می باشد.


نام فایل : جریان سلفی گری معاصر
فرمت فایل : پاورپوینت
تعداد اسلاید ها : 105 صفحه
قسمتی از فایل دریافت :
سلفى‌هاى نجد یک‌دست نیستند، بلکه گروهى ‘سلفى تبلیغى’ هستند که قائل به جهاد و اقدام خشونت‌آمیز نیستند و گروهى دیگر گام فراتر نهاده، ‘سلفى جهادى’ مى‌باشند که با تشکیل جنبش‌هاى مسلحانه زیرزمینى معتقدند، باید دولت‌ها را سرنگون و اسلام اصیل را پیاده کرد.
به این ترتیب، فرزندان وهاب در ازای اعطای مشروعیت دروغین به حکومت آل سعود، قدرت پنهانی را در دستگاه‌های قضایی، آموزشی و مذهبی دولت از طریق کسب مناصب کلیدی، همچون وزارت دادگستری و مفتی اعظمی تجربه کرده‌اند.
پس از آن و در سال 1801، وهابیان جنایت‌کار، طی اقدامی در حمله به عراق، به شهر مقدس ‘کربلا’ یورش برده و در این بین، طی جنایتی که از خاطره تاریخ محو نخواهد شد، 400 تن از شیعیان را قتل عام کردند. به عقیده کارشناسان، این یورش وهابی-سعودی به کربلا، یکی از اولین نشانه‌های اتحاد سیاسی-مذهبی این دو طایفه بود. همچنین پس از سیطره کامل آل‌سعود بر ‘مکه’ و ‘مدینه’ در سال 1925، این جنایت‌کاران به ‘قبرستان بقیع’ یورش برده و دست به هتک حرمت‌های متعددی زدند.
به این ترتیب، از سال 1933 وهابیون توسط آل سعود، از امکانات و همچنین مصونیت گسترده و بی نظیری در دستگاه حاکمیت عربستان بر خوردار شدند. به عقیده نویسنده Middle East Monitor، زمینه حضور و تحرکات این جریان ضد انسانی در خارج از مرزهای عربستان، زمانی آغاز شد که برخی از جریانات مصری، به دلیل مخالفت با ‘جمال عبدالناصر’، به عربستان پناه آورده و به سرعت، جذب وهابیت شدند. همچنین، در پی حوادث خشونت‌بار سال 1971 در مکه و اشغال حرم توسط وهابیون، آل‌سعود برای اولین‌بار از قدرت‌نمایی‌های این جریان  احساس نگرانی کرده و برای جلوگیری از ادامه این وضعیت، اقدام به تاسیس مدارس دینی در کشورهایی همچون ‘افغانستان’ کردند و بخش قابل توجهی از وهابیون را به خارج از مرزهای عربستان فرستادند و به این ترتیب، به نوعی دست به ‘صدور بحران’ زدند. چندی پیش روزنامه ‘الاتحاد’، در مطلبی  با عنوان ‘خطر مدارس دینی در افغانستان و پاکستان’، دست به افشاگری‌هایی زد که جامعه اسلامی را در حیرت فرو برد
دانلود فایل

 

ppt جریان سلفی گری معاصر

Author: mp3-sound.ir