دانلود طرح جابرباموضوع نور

دانلود دانلود طرح جابرباموضوع نور

فایل قابل ویرایش دانلود طرح جابرباموضوع نور , ورد دانلود طرح جابرباموضوع نور


دانلود طرح جابرباموضوع نور

دانلود طرح جابرباموضوع نور

دانلود-طرح-جابرباموضوع-نورنام فایل: طرح جابرباموضوع نور
فرمت فایل:ورد قابل ویرایش
قسمتی از مجموعه

سرعت نور در خلاء دقیقاً ۲۹۹٬۷۹۲٬۴۵۸ متر بر ثانیه است. چون هم اکنون در دستگاه SI از یکای(به انگلیسی: Units of measurement) متر استفاده می‌شود، سرعت دقیق نور نیز با یکای متر تعریف شده است. در گذشته، فیزیک‌دانان بسیاری تلاش کردند تا سرعت نور را بدست آورند که از میان آنان می‌توان به گالیلئو گالیله(به ایتالیایی: Galileo Galilei) اشاره کرد که در قرن ۱۷ میلادی برای بدست آوردن سرعت نور تلاش کرد.
همچنین اوله رومر(به دانمارکی: Ole Rømer)، فیزیکدان دانمارکی در سال ۱۶۷۶ آزمایشی طراحی کرد تا با کمک یک تلسکوپ(به انگلیسی: Telescope) بتواند سرعت نور را اندازه‌گیری کند. وی گردش سیارهٔ مشتری و یکی از ماه‌های آن آیو(به انگلیسی: Io) را زیر نظر گرفت. او محاسبه کرد که ۲۲ دقیقه طول می‌کشد تا نور، قطر مدار زمین را بپیماید.[۱] شوربختانه در آن زمان داده‌ها کافی نبود؛ اگر رومه قطر مدار زمین را داشت، سرعتی که برای نور می‌توانست بدست آورد ۲۲۷٬۰۰۰٬۰۰۰ متر بر ثانیه می‌بود.

دانلود فایل

توضیحات مختصر در مورد دانلود طرح جابرباموضوع نور

 

کسب درآمد از فروش فایل  همکاری در فروش  فروشگاه ساز رایگان فایل

 

دانلود دانلود طرح جابرباموضوع نور , سایت دانلود طرح جابرباموضوع نور , خرید دانلود طرح جابرباموضوع نور , دانلود رایگان دانلود طرح جابرباموضوع نور , فایل دانلود طرح جابرباموضوع نور

Author: mp3-sound.ir